Vítejte znovu v e-shopu Šumavská zvěřina! Nyní v novém, moderním designu

Kuchyňská úprava

Při přípravě zvěřiny často používáme:

  • divoké koření – bobkový list, celý pepř, nové koření, můžeme doplnit jalovcem
  • špek, anglickou slaninu, máslo
  • kořenovou zeleninu- mrkev, petržel, celer.

Vynikající je také zvěřina připravená „na sladko“, kde využíváme celou řadu zavařeného ovoce přímo do pokrmu nebo jako přílohu - brusinky, černý jeřáb, červený rybíz, ananas, hrušky….  Osvědčené jsou i marmelády – např. brusinková, rybízová, šípková, rakytníková. 

Jako přílohu lze připravit vynikající kombinaci čerstvého ovoce se zavařeninou – hrušku v červeném víně s brusinkami, pečené jablko s rakytníkem nebo brusinkami….

Kdo nemá rád sladké, může místo zavařenin servírovat dušenou i čerstvou zeleninu nebo nepřeberné množství salátů. 

Přílohu ke zvěřině volíme podle druhu pokrmu. Nejčastěji podáváme brambory v různých podobách – vařené, opékané, bramborová kaše, krokety, hranolky, ale i rýže a samozřejmě knedlíky – kynuté, houskové, bramborové, karlovarské…. Ke grilovanému nebo pečenému masu se určitě spokojíme s pečivem /nejlépe celozrnným/ nebo zeleninovými saláty.

Sladkou tečkou za výborným obědem nebo večeří je moučník nebo dezert. Vynikající je borůvkový koláč, lívance, ale i amolety s lesními jahodami nebo borůvkami. V letním období postačí vanilková zmrzlina nebo vanilkový pudink přelitý omáčkou z lesního ovoce.

Nesmíme opomenout ani nápoje. Jak je známo ke zvěřině pijeme kvalitní červené víno a pro dodržení pitného režimu pramenitou vodu.